ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE ZA JUNIORE I JUNIORKE U VARAŽDINU

Ovog se vikenda na Atletskom stadionu Sloboda Varaždin održalo državno prventsvo Hrvatske u juniorskoj kategoriji.

Domaći je klub, Slobodu Varaždin, predstavljalo čak 14 atletičara i atletičarki u 12 disciplina. Ukupno je osvojeno 8 medalja, od kojih je pet zlatnih.

Desetobojac Roko Farkaš ponovno je briljirao u sprinterskim disciplinama i slavio na 100m s rezultatom 10,67s te na 200m s rezultatom 20,87s.

Jana Koščak također je postala dvostruka prvakinja Hrvatske na 400m prepone s rezultatom 1:00,51 te joj je skok u dalj od 5,92m donio zlato u toj disciplini.

Sestre Marodi ponovno su dominirale na srednjim prugama te dionicu od 1500m istrčale u 4:28,73 (Tena) i 4:29,12 (Lea), što im je donijelo zlato i srebro. Drugi se dan Tena okitila broncom na 800m s rezultatom od 2:11,05.

Luka Leščak postao je viceprvak Hrvatske u skoku s motkom sa skokom od 3,40m.

U istoj je disciplini Marko Zrnić zauzeo 4. mjesto. Marko se također natjecao u skoku u dalj te zauzeo 6. mjesto, dok je u toj disciplini Neli Belač zauzela 10. mjesto. Šesto je mjesto zauzeo Fran Novak u skoku u vis. Od ostalih predstavnika vrijedno je spomenuti sprintere Hrvoja Kašika i Nikolu Poštu koji su na 100m zauzeli četvrto i sedmo mjesto te sprintericu Doru Androlić koja je na istoj disciplini zauzela 6. Mjesto. Prvi su dan juniorke u sastavu Posavec-Koščak-Belač-Androlić u štafeti 4x100m zauzele 5. mjesto. Isti su plasman postigle i u štafeti 4x400m u sastavu Posavec-Henec-Belač-Koščak.

Čestitamo svim natjecateljima na postignutim rezultatima!