AK 'Sloboda' Varazdin menu

Veliki povratak Davida Šalamona-2 zlatne medalje i 2 rekorda

Objavljeno: 19. lipnja 2016

ODLIČAN NASTUP I SREBRNE MEDALJE PAULE ŠIMUNČIĆ I ORHIDEJE LEŠĆAK

Zagreb (18.-19.06.2016.) – U Zagrebu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za starije juniore i juniorke. Nastupilo je preko 300 najboljih hrvatskih atletičara i atletičarki koji ovim natjecanjem završavaju prvi dio sezone. Samo najbolji imali su mogućnost ostvariti norme za nastup na svjetskom prvenstvu u Poljskoj i Europskom prvenstvu u Gruziji. Najveći uspjeh postigao je David Šalamon koji je suvereno pobijedio u najatraktivnijim i najkvalitetnijim disciplinama natjecanja. Tako je na 400 m gotovo neočekivano pobijedio sve favorite na  sa osobnim rekordom od 47,95 s. Tim se rezultatom na samo 25 stotinki približio normi za nastup na svjetskom prvenstvu ovog ljeta. U utrci na 800 m pobijedio je u uvjerljivom finišu, također sa osobnim rekordom od 1,53,82 min. Za podsjetiti je da je Šalamon prije godinu dana ostvario normu za nastup na svjetskom prvenstvu u Kolumbiji na koje, na kraju , nije otputovao. Naime ,iznenada je ozbiljno  obolio tako da je njegov povratak u atletiku dugo bio upitan.  Paula Šimunčić koja je već ostvarila normu za europsko prvenstvo je u teškoj disciplini trčanja  na 3000 m sa zaprekama osvojila srebrnu medalju. Međutim, njezin put u Gruziju još je neizvjestan jer Hrvatska za  sada ima 3 djevojke sa normom dok pravo na nastup imaju njih tri. Iznenađenje dana je bila i mlađa juniorka  Orhideja Lešćak koja je na 100 m prepone osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju  sa vremenom 15,12 sek. Franja Želimorki nije imala svoj dan pa je , iako favorit u bacanju koplja, osvojila tek 3. mjesto sa bačenih 42,91 m. Solidno su nastupili još Jan Ožeg i Ena Krebelj koji su se, u svojim disciplinama, plasirali na visoka 4. mjesta. Ostali Slobodini predstavnici plasirali su se do 10. mjesta što se u ovoj konkurenciji i masovnosti može smatrati velikim klupskim uspjehom.