AK 'Sloboda' Varazdin menu

Varaždinski maratonci vrlo dobri u Crikvenici

Objavljeno: 30. studenoga 2014

Višnja Bunić rekordno

4. Advent maraton u Crikvenici okupio je ukupno  658 natjecatelja i 15 ak zemalja. Natjecali su se u maratonu(42.195 m) , polumaratonu(21.075 m) i 5.000 m.

Jaka južina i kiša učinili su, po konfiguraciji tešku stazu još i  klizavom i dodatno zahtjevnom.

Organizacija natjecanja bila je besprijekorna i na visokoj tehničkoj razini čemu je očito pomogla podrška grada Crikvenice i nekoliko značajnih sponzora.

Od varaždinskih atletičara, u polumaratonu, nastupili su Valentina Belović koja je u sveukupnoj konkurenciji žena zauzela 5. mjesto dok je u svojoj kategoriji bila na 3. mjestu sa rezultatom 1:29:00,0. Ugodno iznenađenje bio je nastup Višnje Bunić koja je svoj drugi polumaraton u životu istračala sa osobnim rekordom (1:31:08,8) i zauzela ukupno 6. mjesto, dok je u svojoj kategoriji se plasirala kao 4. Ukupno je nastupilo 132 polumaratonke, a pobjedila je kenijka Barsosio, Stellah sa rezultatom 1:19:38,0, što je ujedno i rekord staze.

U polumaratonu muškaraca nastupio je i Tihomir Cenko koji je osvojio ukupno 23. mjesto , sa rezultatom 1:26:26,70, dkj je  u svojoj konkurenciji bio 20. mjestu.

Nastupilo je 377 trkača a pobijedio je , opet kenijac,  Kiprono, Justus 1:07:31,50, također sa rekordom staze.

I u maratonskoj utrci na 42 km pobijedio je kenijac Tarus, Stanley sa rezultatom 2:26:22,0

Na slici su: Cenko,Belović i Bunić