AK 'Sloboda' Varazdin menu

Slobodi 4. mjesto na ekipnom prvenstvu Hrvatske

Objavljeno: 14. ožujka 2015

GORAN STRELEC ,NAJBOLJI VARAŽDINAC

Vrbovec(14.3.2015.) Velika masovnost obilježila je prvo ovogodišnje atletsko natjecanje na otvorenom. Više od 500 natjecatelja, u svim kategorijama, nastupilo je na ekipnom prvenstvu Hrvatske koje je održano u Vrbovcu. AK Sloboda je nastupila sa ekipom mlađih juniora na 4000 m, u sastavu David Šalamon, Goran Strelec i Dario Fotak, i osvojila 4. mjesto iza Agrama, Križevaca i Svetica. Pokal za 3. mjesto izgubili su za samo nekoliko bodova. Ugodno iznenađenje je novi član Goran Strelec koji je kao najbolji varaždinac osvojio 8. mjesto. David Šalamon je bio 9. a Dario Fotak 13. Zanimljiv je bio i okršaj rivala sa atletske staze, bivšeg i aktualnog rekordera na 400 m Davida Šalamona i Hrvoja Čukmana iz zagrebačkog Agrama. U dramatičnom finišu, za dlaku bolji bio je Šalamon i tako dobio malo zadovoljštinu za rekord koji mu je nedavno preuzeo Čukman. Inače , ova dvojica atletičara najizgledniji su kandidati za nastup na svjetskom prvenstvu u Kolumbiji ovog ljeta.  Trčalo se po idealnim uvjetima i u dobroj organizaciji AK Sv. Vid Vrbovec.