AK 'Sloboda' Varazdin menu

Sjani Šalamon i Želimorski na Prvenstvu Balkana

Objavljeno: 4. srpnja 2017

Želimorski osvojila balkansko zlato, Šalamon čak 3 medalje

Pitesti, 1.-2.7. 2017. Rumunjski grad Pitesti bio je domaćin ovogodišnjeg Juniorskog prvenstva Balkana u atletici. Iz varaždinske Slobode boje Hrvatske branili su Franja Želimorski , David Šalamon i Orhideja Leščak. Prvoga dana zasjala je Franja Želimorski pobjedivši u bacanju koplja sa hicem od 53,44 m što je njen osobni rekord i velika garancija za skori nastup na Prvenstvu  Europe u Italiji.  David Šalamon zasjao je u svojo disciplini 400 m u kojoj je osvojio 2 mjesto izgubivši od turčina Kasapa za samo 8 stotinki sekunde. Također je postigao svoj osobni rekord i njavio dobre izglede na Prvenstvu Europe.  Nastupila je još i Orhideja Leščak u štafeti 4×100 m gdje je osvojila 3. mjesto i brončanu medalje. Drugoga dana nastupio je samo David Šalamon.  U utrci na 200 m  osvojio je brončanu medalju dok je bio i najzaslužniji za osvojeno 3. mjesto hrvatske štafete 4×400 m.  Tako su se svi slobodaši kući vratili sa medaljama i osobnim rekordima.