AK 'Sloboda' Varazdin menu

Šalamon 21. junior svijeta i peti Europljanin u trčanju na 400 metara

Objavljeno: 28. srpnja 2016

SVJETSKO JUNIORSKO PRVENSTVO U POLJSKOJ-ODLIČAN NASTUP I REKORD ŠALAMONA

Bydgoszcz, 20.-21.7.2016. Svoj nastup na Svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu u Bydgoszczu u Poljskoj član varaždinske Slobode, David Šalamon, završio je u polufinalu utrke na 400 metara, među 24 najbolja atletičara na svijetu u toj disciplini. Šalamon je nakon polufinala 21. junior svijeta i peti Europljanin u toj disciplini. U  polufinalu nastupio u trećoj skupini gdje je zauzeo  osmo mjesto s osobnim rekordom 47.51.U kvalifikacijama utrke na 400 metara Šalamon je u srijedu trčao u šestoj skupini, u kojoj je zauzeo šesto mjesto s rezultatom 47.79, a s obzirom da je plasman u polufinale bio omogučen trojici prvoplasiranih u svakoj skupini, te šestorici s najboljim rezultatima,Šalamon je imao šesti najbolji rezultat u kvalifikacijama, te je nastupio u  polufinalu. Zanimljiva je ali i žalosna činjenica da u finalu nije nastupio niti jedan europljanjin. Veliki napredak Davida Šalamona treba zahvaliti i potpori koju dobiva iz programa HOO i posebnim statusom u klubu. Prema riječima trenera Ivana Domislovića, Davidovog trenera, on se razvija u vrsnog trkača na 800 m, nije sklon ozljedama i zdravlje ga dobro služi .