AK 'Sloboda' Varazdin menu

Prvenstvo Balkana-medalje za Luciju Pokos i Kristinu Dudek

Objavljeno: 26. lipnja 2016

Fantastičan nastup Lucije Pokos na prvenstvu Balkana

Pitesti (25.-26. 06.2016.) – U rumunjskom Pitestiju završilo  je 75. seniorsko prvenstvo Balkana u atletici. To , jedno od najdugovječnijih i najvećih regionalnih prvenstava na svijetu okuplja najbolje atletičare iz 16 zemalja regije uključujući pored balkanskih država i Gruziju, Izrael, Armeniju a odnedavno i Kosovo. Na prvenstvu su nastupile 2 članice Slobode i osvojile vrlo visoke plasmane. Tako je Lucija Pokos na 100 m osvojila 3. mjesto i brončanu medalju sa vremenom 11,89. Dudek Kristina je na 400 m da 53,59 sek. je osvojila 5. mjesto, postigavši svoj najbolji rezultat u životu, odnosno osobni rekord. Hrvatska štafeta u kojoj su nastupile obje Slobodašice osvojila je drugo mjesto iza Grčke a ispred Turske postave. Lucija Pokos nastupila je drugog dana na 200 m i osvojila izvanredno, 2. mjesto i srebrnu medalju ispred grčke atletičarke koja je bila brža samo 3 stotinke. K tome Lucija je  imala i jači vjetar u prsa od pobjednice koja je nastupila u drugoj skupini.