AK 'Sloboda' Varazdin menu

Paula Šimunčić 2. u Hrvatskoj u školskom krosu

Objavljeno: 23. travnja 2018

PAULA ŠIMUNČIĆ POBJEDILA SUPARNICE SA ATLETSKE STAZE

Poreč, (19.4.2018). U organizaciji Školskog sportskog saveza  Hrvatske u Poreču je održano završno natjecanje ekipnog  prvenstva Hrvatske u krosu za škole. Za AK Sloboda to je to posebno zanimljivo jer se za najbolja mjesta bore učenici koje se i inače susreću na natjecanjima Hrvatskog atletskog saveza. Zastupljenost ekipa iz Varaždinske županije je bio relativno skroman ali je postignuto nekoliko vrijednih plasmana.  Paula Šimunčić atletičarka Slobode i učenica 2. Gimnazije Varaždin  pojedinačno je osvojila odlično 2. mjesto iza Paule Rakijašić a pobjedivši  neke kolegice iz juniorske atletske reprezentacije. Nastupilo je 79 natjecateljki.  Ekipa škole sve  u sastavu atletičarki Slobode (Paula Šimunčić, Rahela Leščak, Orhidea Leščak, i Marta Novak) pod vodstvom prof . Marijana Androvića, osvojila je 4 mjesto od 21 škole. Luka Sakač  iz Elektrostrojarske škole plasirao se na odlično 8. mjesto. Još treba istaknuti nastup učenika osnovnih škola i to   Viktora Pijanec iz  OŠ Martijanec koji je bio 13. od njih 80. dok se škola plasitala na 7. mjesto. Lorena Tkalčec   iz OŠ  Kneginec Gornji je bila 48.