AK 'Sloboda' Varazdin menu

Mlađe seniorsko prvenstvo Hrvatske u atletici

Objavljeno: 4. rujna 2016

Kristini Dudek 4  a odličnoj  mlađoj juniorki Pauli Šimunčić 2 medalje

Varaždin (03.-04. 09.2016.) – U  Varaždinu je održano pojedinačno dvodnevno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i seniorke. Kako   Od varaždinskih atletičara  već prvi dan su se istakle atletičarka  Kristina Dudek , koja je suvereno pobjedila na 400 m sa 54,92. U najtežoj ženskoj disciplini na 3000 m zapreke pobjedila je mlađa juniorka Paula Šimunčić  (12:17,53). U neizvjesnoj utrci koju je vodila od početka do kraja, riješena je tek u posljednjem krugu zahvaljujući Paulinoj  boljoj tehničkoj pripremi.  Štafeti  4×100 m ,AK Sloboda na u sastavu Orhidea Leščak, Mateja Jambrović, Ena Krebelj iKristina Dudek   također je pripala zlatna medalja sa vremenom (48,89 sek) . Drugog dana Kristina Dudek je na 200 m osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju. Ženska štafeta 4×400 sastavljena od manje iskusnih atletičarki ipak je uspjela osvojiti 3. mjesto. Slobodini atletičari su zbog dugog trajanja i napornog prvog dijela sezona nastupili u vrlo malom broju ali unatoč tome sa zapaženim uspjehom. početak priprema za slijedeću sezonu je 1.10. a do tada će se održati još 3 natjecanja od kojih je najvažnije finale Kupa Hrvatske ja kadete u rijeci , koje je ujedno izborno natjecanje za reprezenntaciju i nastup u Češkoj.