Atletski klub "Sloboda" Varaždin

AK 'Sloboda' Varazdin menu

L. Pokos i K. Dudek nastupile na prvenstvu Balkana

Objavljeno: 22. veljače 2015

Na dvoranskom prvenstvu Balkana koje se danas održalo u Istanbulu prvenstvu Balkana koje se danas održalo u Istanbulu nastupile su i atletičarke AK Sloboda. Tako je Lucija Pokos utrku na 60 m završila na 9. mjestu s rezultatom 7,65, dok je Kristina Dudek također bila 9., ali u utrci na 400 m. Kristina je utrku završila rezultatom 55,89.

istanbul

Što se ostalih rezultata tiče, hrvatski reprezentativci i reprezentativke bili su i više nego uspješni.

Andrea Ivančević osvojila je dva naslova i to na 60 m sa 7,41 i na 60 m prepone sa uvjerljivih 8,10. Naslov prvaka Balkana osvojio je još i Dino Pervan pobjedom u skoku u dalj sa 7,57 m. Osim njih medalje su osvojili Ivan Horvat u skoku s motkom gdje je bio drugi s preskočenih 5,30 m, David Šarančić je bio treći na 60 m prepone sa 8,15 kao iAlen Melon u skoku u vis sa 2,16 m. Kod atletičarki osvojena je još samo jedna medalja i to brončana Ivane Lončarek na 60 m prepone. Ukupno je tako osvojeno 7 medalja i to 3 zlatne, 1 srebrna i 3 brončane