Atletski klub "Sloboda" Varaždin

AK 'Sloboda' Varazdin menu

Klara Košćak do norme za Europsko dvoransko prvenstvo

Objavljeno: 14. veljače 2021

U Sofiji 13. veljače 2021. je održano Dvoransko prvenstvo Balkana za juniore i juniorke. Predstavnici Hrvatske su osvojili ukupno 5 medalja od kojih su 3 medalje zasluge naših atletičara iz Slobode Varaždin.  Najuspješnija reprezentativka je uvjerljivo bila Klara Koščak koja je osvojila ukupno 3 medalje i to zlato na 60 m prepone te broncu u skoku u dalj i u štafeti 4x400m. Klara je u finalu 60 m prepone uvjerljivo pobijedila sa 8,25 što je novi juniorski dvoranski rekord Hrvatske, novi rekord juniorskih dvoranskih prvenstava Balkana, ispunjena norma za nastup na Europskom dvoranskom prvenstvu u Torunu te treći rezultat svih vremena u Hrvatskoj. Ovim rezultatom Klara je nadmašila 14 godina stari rekord Arne Erege. Osim zlata na 60 m prepone Klara je osvojila brončanu medalju u skoku u dalj s osobnim rekordom 6,05 m.

Srebrnu medalju osvojio je Roko Farkaš u skoku u dalj sa skokom od 7,11 m čime je popravio svoj osobni rekord za 6 cm i potvrdio status putnika na Europsko prvenstvo. Brončana je bila ženska štafeta 4×400 m sa 3:51,69 u sastavu Klara Koščak, Ana Dobša, Nicole Milić i Rahela Leščak. Rahela je osim brončane medalje u štafeti osvojila 5. mjesto na 400 m s rezultatom 57,57.

Čestitke našim atletičarima i njihovim trenerima Patriku Košćaku i Marinku Šipošu.