Atletski klub "Sloboda" Varaždin

AK 'Sloboda' Varazdin menu

JANA KOŠČAK PRVAKINJA EUROPE

Objavljeno: 10. srpnja 2022

Jeruzalem (5.7.2022.) – Jana Koščak postala je mlađejuniorska prvakinja Europe u višeboju osvojivši u dva dana i 7 disciplina 6106 bodova. Osim što je to novi hrvatski mlađejuniorski rekord to je i najbolji rezultat u svijetu ove godine i 5. rezultat svih vremena u ovoj disciplini i uzrastu.

Jana je izvrsnom nastupu prvog dana dodala i pobjedu u skoku u dalj s osobnim rekordom 6,25 m, u bacanju koplja je bila 9. sa 40,58 m, a završila je s osobnim rekordom i 5. mjestom na 800 m 2:23,96. Koliko su vrijedni rezultati govori i činjenica da bi u skoku u vis sa nevjerojatnih 187 cm osvojila 2. mjesto isto kao i u skoku u dalj sa skočenih 6.25m.

Jana je ovim postala osvajačica druge medalje, a prve zlatne, za Hrvatsku na Europskim mlađejuniorskim prvenstvima.

Nakon izvrsnih kvalifikacija i polufinala u finalu na 100 m Roko Farkaš je bio 5. sa 10,47, samo 3 stotinke slabije od trećeplasiranog. Osim toga Roko je nastupao u desetoboju u kojem je završio na 11. mjestu.

Janko Kišak svoj je nastup završio u polufinalu EP gdje je bio ukupno 12.. U vrlo jakoj utrci nažalost rezultat od 13.70s nije bio dovoljan za finale.