AK 'Sloboda' Varazdin logo

Atletski klub "Sloboda" Varaždin

AK 'Sloboda' Varazdin menu

Hrvatska atletska liga sjever-Malobroijni Slobodaši u samom vrhu u svim kategorijama

Objavljeno: 30. svibnja 2016

U subotu 28.5.2016. godine u Zagrebu je održano 3. kolo Hrvatske atletske lige sjever. Sudjelovalo je 535 atletičara iz 26 klubova regije među kojima i 38 atletičara AK Slobode iz Varaždina. U kategoriji limača i limačica najbolji su bili Marko Kušter koji je osvojio 2. mjesto na 60m sa 8.94, Mateo Pongračić 1. u bacanju vortexa s bačenih 43.04m  i Enia Aladrović koja je bila 2. također u bacanju vortexa rezultatom 28,04m.  U štafetama 4x60m limačice su osvojile 5. mjesto, a limači su bili 2. sa rezltatom 36,37. U kategoriji mlađih kadeta i kadetkinja najuspješniji su bili Karlo Glavač na utrkama na 60m bio je 4. rezultatom 8,47  i na 300m 3. s 44,19. Marko Kralj bio je 3. u bacanju vortexa bacivši 41,26m i Borna Belić 4. na 80 prepone istrčavši 14,99. Njihova štafeta na 4x60m pobijedila je sa izvrsnih 32,70s. Od mlađih kadetkinja Simona Jambrošić pobijedila je na 300m s 43,82s, dok su Marija Labaš i Klara Koščak u vis skočile 1,20m i zauzele 3. i 7. mjesto. Njihova štafeta bila je 5. U kategoriji starijih kadetkinja na 100m prepone 3. i 4. mjesto osvojile su Mihaela Habunek sa rezultatom 17,27 i Rahela Leščak sa 17,63s. Mihaela Habunek je također bila 5. u skoku u dalj skočivši 4,53m. Ana Majdak je uvjerljivo pobijedila u bacanju koplja 42,55m dok je u bacanju kugle bila druga. Ema Čop bila je 4. u kugli i u koplju. Od starijih kadeta najbolje su se plasirali trkači na 60m. Uvjerljivo je pobjedio Matija Žnidarić rezultatom 7,47, peti je bio Andro Petrinjak 7,81, dok su Leon Vuković, Jakov Glavač i Petar Tesla su osvojili 7., 8. i 10. mjesto. Matija Žnidarić je bio 4. u 100m prepone rezultatom 14,50. U skoku u vis Luka Ilčić bio je 6. preskočivši 1,50m. U bacanju diska 3. i 4. mjesto osvojili su Teo Čop i Leon Vuković. U kategoriji mlađih juniora Jan Ožeg bio je pobjednik u bacanju kugle 5kg hicem od 13,88m, a kod mlađih juniorki najbolje su bile Leonarda Bosilj u bacanju diska bacivši 32,14m i osvojivši 2. mjesto i Petra Špicar koja je novim osobnim rekordom 5,17m osvojila 2. mjesto u skoku u dalj. Orhidea Leščak na 100m prepone  i Martina Kučina na 400m osvojile su 3. mjesto. U ukupnom poretku najbolje su bile starije kadetkinje koje su osvojile visoka 133 boda, drugi su bili limači, mlađi kadeti i stariji kadeti, treće mlađe kadetkinje i mlađe juniorke i sedme su bile limačice.