EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U POLUMARATONU

Objavljeno: 30. ožujka 2015

NAKON GOTOVO 30 GODINA U POLUMARATONU NASTUPILE I EKIPE SLOBODE

Osijek (29.3.2015.)

Na 11. osječkom polumaratonu, koji je ujedno bilo i momčadsko prvenstvo Hrvatske nastupili su Slobodini muški i ženski sastav. U iznimno jakoj konkurenciji ženska ekipa u sastavu: VALENTINA BELOVIĆ, VIŠNJA BUNIĆ i ALENKA HORVAT, zauzela je odlično 4. mjesto, a do medalje je “falilo” samo 36 sekundi. No, taj rezultat je svejedno za svaku pohvalu s obzirom da je to nakon dugo godina prvi nastup naših dugoprugašica na utrci ovakvog tipa. Također je za pohvaliti i muški dio ekipe u sastavu: JOSIP LACKOVIĆ, IGOR GORIČANEC, MARCEL LABAŠ I ZVONKO ARTIĆ, koji su u svom prvom momčadskom nastupu osvojili 5. mjesto. Kao i kod žena, tako i kod muškaraca ovo je prvi nastup na ovakvoj utrci nakon dugog niza godina. Pojedinačno najbolje se plasirala Valentina Belović na 6. mjestu, Višnja Bunić je bila 11., a Alenka Horvat 51. Kod muškaraca Josip Lacković je bio 15., Igor Goričanec 21., Marcel Labaš 22., a Zvonko Artić je završio na 43. mjestu. Momčadi za ovo natjecanje odlično je pripremio pomoćni trener za srednje i duge pruge Josip Lacković, zacijelo najtrofejniji trkač u povijesti kluba koji još uvijek aktivno trči i uspješno vodi školu trčanja AK Slobode.