Atletski klub "Sloboda" Varaždin

AK 'Sloboda' Varazdin menu

Dominacija 400 metraša i norma na Prvenstvu Hrvatske za seniore

Objavljeno: 2. veljače 2020

U Zagrebu 01.02.2020. u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac održano je Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Nastupilo je preko 300 atletičara iz tridesetak klubova diljem Hrvatske. Atletski klub Sloboda je imao 9 predstavnika koji su osvojili ukupno 5 medalja. Dominacija naših atletičara se mogla vidjeti na 400 m u muškoj kategoriji gdje su David Šalamon, Gabrijel Stojanović i Valentino Bečeheli osvojili drugo, treće i četvrto mjesto. David je dionicu otrčao za 48,20, Gabrijel za 48,40 što je ujedno i njegov novi osobni rekord, a Valentino za 49,67. U skoku u vis srebrnu medalju osvojio je mladi atletičar Martin Mlinarič preskočivši 203 centimetara što je njegov osobni rekord i norma za Europsko prvenstvo mlađih juniora koje će se u ljeti održati u Rijetiju.

Kod seniorki srebrnu medalju osvojila je Tajana Židov na 800 m s rezultatom 2:11,37 što je njezin osobni rekord za čak 2 sekunde. Brončanu medalju osvojila je Lucija Pokos na 400 m s rezultatom 56,42. Nadomak medalje bila je Mateja Jambrović koja je na 60 m osvojila 4. mjesto s rezultatom 7,89.

Čestitke trenerima Nenadu Pavličeku, Damiru Pascuttiniju i Ivanu Domisloviću na odličnim rezultatima.