AK 'Sloboda' Varazdin menu

Kristina Dudek seniorska prvakinja Hrvatske

Objavljeno: 14. veljače 2015

MEDALJE OSVOJILI MARIJA HIŽMAN I BERNARD GAVEZ

Beč(14.2.2015.) – Beč je bio domaćin hrvatskim atletičarima na dvoranskom prvenstvu Hrvatske u dvorani. Budući da u Hrvatskoj nema atletske dvorane , svi atletičari koji nastupaju na kružnoj stazi i žele ostvariti norme za velika natjecanja kao što je Prvenstvo Europe , moraju u inozemstvo. Reprezentativka Kristina Dudek, koja za nekoliko Dana putuje u Istanbul nije se dala iznenaditi i uvjerljivo je pobijedila na 400 m sa vremenom 55,62. Odmah iza nje stigla je iskusna Marija Hižman sa 57,02. Medalju brončanog sjaja kod seniora osvojio je i junior Bernard Gavez na 800 m  sa solidnih 1;59,02. Vrlo dobar je bio i senior Mirko Hižman na 400 m i osvojenim 4. mjestom sa rezultatom 49,70, što je ujedno i njegov osobni rekord. David Šalamon, ponesen državnim rekordom na 400 m od prije 14 dana nije uspio isto ponoviti na 800 m te je utrku završio ispod svih očekivanja. Nastupila je još i Danijela Roško na 800 m gdje je osvojila 4 mjesto. Prvenstvom u Beču atletičari Slobode su već ove godine osvojili 15 odličja ma državnim prvenstvima. Važno je napomenuti da  zbog sve teže financijske situacije na natjecanja putuju samo oni atletičari koji mogu osvajati medalje, visoke plasmane i rekorde. Tako će na kadetsko prvenstvo Hrvatske u dvorani također nastupiti samo najbolji pojedinci koji su dosada iskazali u treninzima i rezultatima.

Slijedećeg vikenda je na rasporedu Prvenstvo Balkana a u sastavu reprezentaciju su i slobodašice Dudek i Pokos.