AK 'Sloboda' Varazdin menu

33. Kros SN- Ella Bogdanović druga, Paula Šimunčić treća

Objavljeno: 17. travnja 2016

ELLA BOGDANOVIĆ UTRKU IZGUBILA U CILJU  !

Zagreb,  17.04.2016. Po toplom vremenu ali, ponekad sa orkanskim vjetrom, održan je  33. Kros Sportskih novosti, neslužbeno državno natjecanje u krosu za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola. Ukupno je nastupilo preko 3000 natjecatelja iz cijele Hrvatske  u 54 ekipe u muškoj i 63 ekipe u ženskoj konkurenciji.  U tom najmasovnijem sportskom događaju godine, škole Varaždinske županije predstavljala su samo 3(TRI) natjecatelja i to atletičari  AK Slobode !!! Najbolja je bila Ella Bogdanović iz OŠ Beletinec koja je osvojila 2. mjesto u kategoriji učenica 7. razreda, izgubivši zlatno odličje u zadnjim metrima. U utrku je krenula odlučno i vodila od samog početka utrke da bi na 200 m prije cilja “zalutala” jer je vjetar odnio oznake staze. Tako je izgubila svu prednost i snagu za pobjednički finiš. Nastupilo je ukupno 239 učenica.  Odlično je nastupila i učenica 2. Gimnazije Varaždin, Paula Šimunčić u kategoriji učenica srednjih škola 1,.i 2.r. Čvrsto je držala treću poziciju cijelu utrku ali joj je ponestalo snage za bolji plasman. U njezinoj konkurenciji nastupilo je 127 natjecateljki. Inače Paula Šimunčić, kao članica hrvatske reprezentacije ,ovaj tjedan putuje na Svjetsko školsko prvenstvo u krosu koje se održava u Budimpešti. U kategoriji učenika 3. i 4. razreda nastupio je Marinko Đurasek iz Graditeljske i prirodoslovne škole Varaždin i od 101 natjecatelja plasirao se na 23. mjesto.